Найкрасивіші «заброшкі» Росії

Садиба Пущино-на-Нарі, Московська область

По всій Росії можна знайти десятки величних руїн - все, що залишилося від колись багатих садибних будинків відомих купців, фабрикантів і громадських діячів.
Підбірка з декількох красивих занедбаних садиб країни.

Найкрасивіші «заброшкі» Росії
Джерело: realty.mail.ru
1. Садиба архітектора А.С. Хренова в уклали, Тверська область. Садиба побудована в кінці XIX століття. Після революції 1917 року тут були спочатку піонерський табір, потім туберкульозний санаторій. В кінці 1960-х санаторій закрили, з тих пір садиба занедбана.
Садиба архітектора А.С.  Хренова

2. Садиба Семенівське-Отрада, Московська область. Садиба заснована в XVIII столітті графом В.Г. Орловим. Орлови залишалися власниками садиби до 1917 року. Після революції Будинок-Палац служив будівлею для санаторію КДБ, але після того, як санаторій був переміщений в іншу будівлю, садиба занепадає в покинутих стані.Садиба Семенівське-Отрада, Московська область
3. Садиба Баришнікова в Алексино, Смоленська область. Будівництво садиби почалося в кінці XVIII століття. Маєтком володів дворянський рід Баришнікова. У 1920 році тут був відкритий музей садибного побуту, директором якого деякий час був письменник М.М. Пришвін. Під час Великої Вітчизняної війни садиба сильно постраждала, продовжує руйнуватися і зараз.
Садиба Баришнікова в Алексино, Смоленська область
4. Садиба Степанівське-Павліщева, Калузька область. Садиба заснована в другій половині XVIII століття. Після революції в садибі перебували санаторій та інші лікувально-профілактичні заклади. У 1980-і роки садиба була закинута після сильної пожежі.
Садиба Степанівське-Павліщева

5. Садиба Талдикін, Липецька область. Садиба була побудована в XIX столітті і належала родині багатого купця І.А. Талдикін. За радянських часів територію садиби використовували як базу відпочинку. З 1990-х років вона занедбана. (Фото Сергій Мамця):Садиба Талдикін, Липецька область
6. Садиба Альбрехтом, Ленінградська область. Садиба була підвищувати маєтки указом імператриці Анни Іоанівни в 1730 році за допомогу в воцаріння на престол. Після революції садиба була націоналізована і передана радгоспу «Котли». У роки війни німці підірвали садибний будинок. У 1980-ті роки будівля була покинуто і з тих пір руйнується.
Садиба Альбрехтом, Ленінградська область
7. Садиба Демидових в Тайці, Ленінградська область. Будівництво садиби почалося в 1774 році, коли земля стала власністю власника заводу А.Г. Демидова. Садиба серйозно постраждала під час Великої Вітчизняної війни. У 2017 році повинна була початися її реставрація.
Садиба Демидових в Тайці, Ленінградська область
8. Садиба Чернишових в Яропольце, Московська область. Садиба зведена в 1760-х З.Г. Чернишовим, який мав намір перетворити свою садибу в «Русский Версаль». У 1917 році садиба націоналізована. У ній розміщувалися спочатку лікарня, потім санаторій, в роки війни - госпіталь. Під час війни садиба неодноразово піддавалася бомбардуванням, будинок-палац був спалений - залишилися одні стіни. З 1960-х садиба перебуває у віданні Московського авіаційного інституту.
Садиба Чернишових в Яропольце
9. Садиба Врангелів в торосове, Ленінградська область. Будівництво садиби завершилося в 1870 році. У 1918 році революційні матроси і солдати увірвалися в садибу і розстріляли господаря - барона Георгія Врангеля, маєток було відібрано «у спільну власність». Після революції в садибі розміщувалася сільська школа, проте після її переїзду будівля розграбували.
Садиба Врангелів в торосове, Ленінградська область

10. Садиба Храповицького в Муромцева, Володимирська область. Будівництво головного палацу садиби почалося в 1884 році. Після від'їзду Храповицьких в еміграцію до Франції в 1921 році, садиба була розкрадена. У тому ж році в будівлі був заснований лісовий технікум, який перебував там 56 років. Переїзд технікуму в 1970-х роках визначив долю садиби в наступні часи - будучи безхазяйним, воно продовжило розкрадатимуться і руйнуватися. В даний час садиба охороняється, планується відреставрувати її і перетворити в музей.Садиба Храповицького в Муромцева, Володимирська область
11. Садиба Строганових «Червона гірка», Псковська область. Головний будинок садиби був побудований в 70-80-х роках XIX століття. Після революції маєток було перетворено в районну лікарню. Під час війни більшість будівель садиби було зруйновано.
Садиба Строганових «Червона гірка», Псковська область
12. Садиба Пущино-на-Нарі, Московська область. Архітектурний ансамбль садиби Пущино був створений в 90-х роках XVIII століття. Першим господарем садиби був сенатор С.І. Вяземський. У 1918 році садиба була націоналізована. У роки радянської влади тут знаходилася селищна школа. З 1970-х років садиба знаходиться в запустінні і руйнується. На реставрації з 2014 року.
Садиба Пущино-на-Нарі, Московська область

Категория: Без рубрики
Вы можете следить за комментариями с помощью RSS 2.0 ленты. Комментарии и трекбеки закрыты.

Comments are closed.

Наш кулинарный блог